Konferencja prasowa po odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic
21-01-2022

Dziś odbyła się konferencja prasowa z moim udziałem przy budynku Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Przedstawiłem powody odwołania mnie ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta.

 
 

W trakcie konferencji poinformowałem o faktycznych relacjach miasta ze stroną rządową, władzami regionu i środowiskami związanymi z Prawem i Sprawiedliwością. Nie ulega żadnej wątpliwości, że obecne działania prezydenta Świętochłowic miały na celu odstąpienie przez niego od zapewnianego mu przez PiS wsparcia i zerwanie politycznego sojuszu, na razie - oficjalnie, na skalę miasta, wkrótce jednak temat ten będzie rozważany również w skali regionalnej i krajowej.

Dziękuję obecnemu podczas konferencji panu posłowi Markowi Wesołemu który w ostatnich 3 latach był jednym z najbardziej zaangażowanych parlamentarzystów w pomoc dla Świętochłowic, a także Panu Bogdanowi Tkoczowi, reprezentującemu środowiska związków zawodowych. Dziękuję redakcjom, które przybyły na konferencję, oraz mieszkańcom, którzy mieli okazję obejrzeć ją na żywo, lub w trakcie transmisji online na facebook'u.

Nawigacja

Adam Trzebinczyk