Dzień pracownika samorządowego 2022
27-05-2022

W Dniu Pracownika Samorządowego warto przystanąć nad istotą tej społecznej posługi i pochylić się nad refleksją o trudzie i znoju tej pracy.

 
 

Obchodzimy dziś szczególnie bliskie mojemu sercu święto. Samorząd to takie słowo, które najczęściej kojarzy się z gmachami urzędów i wysoko postawionymi politykami, jednak myślenie w takich kategoriach jest błędem. Samorząd to przede wszystkim ludzie, którzy swym trudem pracują na dobro całej społeczności. To Pani Maria, która przyjmuje i dekretuje pisma od mieszkańców. To Pan Stanisław, który wydaje decyzje administracyjne. To zespoły ludzi od najniższego do najwyższego szczebla, dzięki którym żyją gminy, miasta, powiaty i województwa.

Drodzy pracownicy samorządowi, każdemu z Was należą się dziś podziękowania i każdemu z Was należą się wyrazy uznania. Wkładacie istotny wkład w rozwój społeczności lokalnej, dążąc do celu dla dobra mieszkańców. Za ten trud serdecznie dziękuję!  Sam jestem samorządowcem, dlatego wiem doskonale, z jakim problemami mierzycie się na co dzień i jak wielkim wyzwaniom musicie podołać. Doświadczyłem tego jako radny, a także pełniąc obowiązki wiceprezydenta miasta. Wiem również, jak ważna jest współpraca samorządów gminnych z samorządem regionu oraz Rządem RP, o czym niektórzy być może zapominają. Dzisiejszy dzień to również święto samorządu terytorialnego, więc to najlepsza okazja, aby sobie o tym przypomnieć.

Życzę Wam na koniec, abyście zawsze byli doceniani i nie tracili pasji i konsekwencji w działaniu. Wiem, że zdecydowana większość z Was, czerpie ze swojej pracy wielką satysfakcję. Chylę przed Wami czoła!

Nawigacja

Adam Trzebinczyk