4 marca - Dzień Doceniania Pracownika
04-03-2022

Doceniajmy pracowników, bo na to zasługują! Dziś pierwszy piątek marca. Dzień Doceniania Pracownika.

 
 

Mimo, że to powstałe jeszcze w latach 90-tych święto, w Polsce jest jeszcze stosunkowo mało znane, to jednak z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia. To ważny dzień, w którym warto pokazać pracownikom jak bardzo są potrzebni. To dzień, w którym wypada powiedzieć: Dziękuję!
Z tej okazji chcę dziś serdecznie podziękować pracownikom świętochłowickich urzędów i podległych miastu jednostek, pracownikom komunalnym, pracownikom organizacji społecznych.Za Wasz trud, zaangażowanie i poświęcenie.

Szczególnie widać to w ostatnich dniach, gdy wielu z Was angażuje się w akcje pomocowe dla mieszkańców i uchodźców z Ukrainy. Chwała Wam za to! Poświęcacie swoją energię dla wyższych celów, dla dobra społeczności, ale przecież wszyscy wiemy, że w ferworze zadań często brakuje choćby zwykłego dziękuję. Życzę Wam, abyście dziś usłyszeli jak najwięcej takich słów.
Zdecydowana większość ludzi chce być doceniana, dlatego apeluję dziś do osób, które zarządzają zespołami pracowników w Świętochłowicach, nie tylko w strukturach miejskich, nie tylko w tzw. "budżetówce". Apeluję do władz miasta, do prezesów miejskich spółek, do dyrektorów jednostek podległych, do kierowników i managerów, do przedsiębiorców. Skorzystajcie z dzisiejszej okazji i podziękujcie pracownikom. Dajcie im dziś jakiś drobny podarunek, lub zorganizujcie choćby krótkie spotkanie, aby pokazać, że są przez Was szanowani.

Pamiętajmy wszyscy, jak trudno dziś o dobrego pracownika. Pensja to przecież nie wszystko, co możemy zaoferować, choć doskonale wiemy, że świętochłowiccy pracownicy powinni otrzymywać godną płacę za dobrą pracę. Ale to temat na inną okazję w przyszłości.

Nawigacja

Adam Trzebinczyk